Gevulde zalmrollade met spinazie

  • Hoofdgerecht
  • 6
  • Makkelijk

Een feestgerecht dat eruitziet alsof je uren in de keuken stond, maar verrassend snel op tafel staat. Deze gevulde zalmrollade met spinazie en romige garnalensaus van foodie TomateCerise is klaar in slechts 30 minuten. De smeuïge saus op basis van Inex room 40% maakt het gerecht extra verfijnd. Ideaal voor een stressvrij maar indrukwekkend hoofdgerecht tijdens de feestdagen.

Voor de gevulde zalmrollade

Benodigdheden: keukentouw

    Ingrediënten

  • 1,5 kg zalmfilet (zonder vel)
  • 250 g verse spinazie
  • 1 sjalot, fijngesneden
  • 1 teentje look, fijngesneden
  • ½ bosje bieslook
  • Enkele takjes dille
  • 100 g feta
  • Scheutje olijfolie
  • Paprikapoeder
  • Peper en zout

    Bereiding

  • 1. Verwarm de oven voor op 190°C.
  • 2. Verhit een beetje olijfolie in een pan en fruit hierin de fijngesneden sjalot en knoflook.
  • 3. Voeg de gesneden spinazie, fijngehakte bieslook en dille toe, samen met wat paprikapoeder, peper en zout. Laat de spinazie slinken.
  • 4. Haal de pan van het vuur en meng er de verkruimelde feta door.
  • 5. Snijd de zalmfilet in de lengte doormidden. Leg de vulling op één helft en dek af met de andere helft. Bind samen als een rollade met keukentouw.
  • 6. Bak de zalm 20 minuten in een voorverwarmde oven op 190 °C.

Voor de saus

    Ingrediënten

  • 100 g grijze garnalen
  • 1 sjalot
  • 200 ml Inex room 40%
  • 200 ml visfumet
  • 150 ml droge witte wijn of champagne
  • 15 g boter
  • Peper en zout

    Bereiding

  • 1. Fruit de sjalot glazig in boter.
  • 2. Blus met witte wijn (of champagne) en voeg de visfumet toe. Laat het mengsel inkoken.
  • 3. Giet de Inex room erbij, kruid met peper en voeg de helft van de garnalen toe.
  • 4. Laat de saus enkele minuten zachtjes trekken op laag vuur.

Afwerking

    Bereiding

  • 1. Serveer de zalmrollade met de rest van de garnalen, wat verse dille of bieslook en een draai van de pepermolen.
Slagroom 40%
Ontdek
recipe_1
Kopie van ALCE03 KALKOENSCHNITZEL PAPRIKA ROOMSAUS RIJST-3
Ontbijtmuffins Inex
Zomerse salade met yoghurtdressing

Nog meer culinaire inspiratie

Ontdek de veelzijdigheid van onze zuivelproducten. Ze geven elk type gerecht een rijke en vollere smaak. We inspireren je graag met onze recepten.

Jouw favoriete zuivelproducten

  • Authentieke smaak

    Onze recepten zijn een goed bewaard familiegeheim. We maken onze zuivelproducten met veel liefde, en dat merk je aan de authentieke smaak. Zo proeft vertrouwde kwaliteit!

  • 100% Belgisch

    Inex is een Belgisch familiebedrijf. Ook onze producten zijn op en top Belgisch. We produceren onze zuivel met grondstoffen van eigen bodem, die gemaakt zijn op boerderijen uit de streek.

  • Weidemelk van eigen bodem

    Onze zuivelproducten zijn gemaakt met weidemelk van eigen bodem. Deze melk is afkomstig van koeien die meer dan 120 dagen per jaar in de weide vertoeven, en dat voor minstens 6 uur per dag.

  • Authentiek
  • Belgisch
  • Weidemelk